Rynek zabawek i akcesoriów dla psów jest ogromny. Czasami trudno zdecydować się na coś konkretnego. W wyborze nowej zabawki dla naszego pupila powinniśmy się kierować jego upodobaniami oraz bezpieczeństwem. Możemy również pomyśleć o tym, aby naszego psa zmęczyć nie tyko fizycznie ale i umysłowo.

Mamy więc do wyboru nieliczoną ilość piłek. Większe, mniejsze pluszowe, z lanej gumy dla psów, które lubią niszczyć. Tak naprawdę trudno zdecydować się na coś konkretnego. Wszystko zależy od tego co lubi nasz pies. Jeżeli nie przepada za gumowymi zabawkami i wybiera pluszowe nie mamy problemu z wyborem dobrej piłki. Każda pluszowa jest dobra. W przypadku piłki gumowej ważne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Nie może być ani za mała, ani za duża. Za mała może być niebezpieczna dla naszego pupila. Za duża może go zniechęcać do zabawy, bo nie będzie umiał jej złapać. Jeżeli lubi piszczące zabawki mamy na rynku dostępne takie zarówno gumowe, jak i tenisowe.

Kolejną pozycją zabawek, które lubi praktycznie każdy pies są różnego rodzaju szarpaki i aporty. Pozwalają obudzić w naszym psie instynkt łowiecki, w momencie gdy musi zabawkę dogonić i złapać. Dodatkową frajdą jest możliwość poprzeciągania się z właścicielem. Przy tego rodzaju zabawkach zapomnieć należy o starych teoriach dotyczących dominacji, z których, na szczęście, nawet jej twórca się wycofał. Możemy się z psem szarpać, możemy dać mu wygrywać. Nie będzie przez to chciał nas ani zdominować, ani zjeść. Może natomiast pomóc w budowaniu psiej pewności siebie, w przypadku wycofanych psów. Mamy do wybory typowe sznury – szarpaki. Dla wygody właściciela często są już z dodatkowym uchwytem dla człowieka. Są również wersje z piłkami, ringami, zapachowe itd. Wybór jest ogromny. Ponad to mamy typowe aporty, w tym również te z juty używane w dummy. Bardzo często możemy aporty spotkać również w formie piszczącej, gumowej zabawki.

Gumowych zabawek czy pluszowych maskotek również mamy bardzo duży wybór i właściwie to co otrzyma pies zależy tylko od jego właściciela. Ważne jest aby kupując pluszaka zdecydować się na te ze sklepu zoologicznego. Praktycznie nie powinno się dawać psu maskotek dziecięcych. Te produkowane specjalnie dla psów pozbawione są elementów plastikowych, które możemy spotkać w dziecięcych pluszakach (oczka, noski, buźki), a które mogą być dla nich niebezpieczne.

Ciekawą propozycją, które zmęczy naszego psa również psychicznie są różnego rodzaju zabawki interaktywne. Jest ich coraz więcej do wybory. Wszystkie opierają się na wykorzystaniu podstawowego psiego zmysłu czyli węchu. Mają różne elementy podnoszone, przesuwane, zdejmowane, pod którymi chowamy psie smakołyki. Ćwiczymy tym samym inteligencje i kreatywność naszego psa. Z pomocą zabawki interaktywnej możemy podać psu praktycznie cały posiłek. Przydatne jest to również w przypadku psów, które bardzo łapczywie jedzą.

Zabawki dla Psa znajdziecie tutaj:
https://cyberpies.pl/Zabawki-c43